sayfa hazırlanıyor, lütfen bekleyin.

Takipte kal

Sosyal medyadan bizi takip edebilir, kampanya ve yeniliklerimizden haberdar olabilirsiniz.

Blog

Blog içeriklerine buradan ulaşabilirsiniz.

MOTORLU TESTEREYİ İLK ÇALIŞTIRMA

Güvenlik tamam, sıra motorlu testereyi çalıştırmakta! Birlikte Hyundai testereyi çalıştırmanın inceliklerine bakalım. Motorlu testerenizi çalıştırmanın dikkat edilmesi gereken unsurlara birlikte bakalım.

Ağaç Kesme Makinesini her türlü şartlarda güvenle kullanmak ve performansından tam anlamıyla faydalanmak artık sizin elinizde. İşinde uzman olan Hyundai TECHNO testeremiz ile işe başlamanın tam zamanı. DİKKAT !!! Çalışma ortamınızın   güvenli olduğundan emin olunuz.

Değerli kullanıcılar, bildiğiniz gibi motorlu testerenin çalıştırılmasında, motorun sıcak veya   soğuk olma durumuna göre  ince bir ayrım bulunmaktadır. Bu duruma dikkat etmemiz gerekir. Anlatım esnasında bu durumu da değineceğiz.

Motorlu testereyi çalıştırmadan önce zincir yağı kontrolü  , benzin ve yağ karışımını ayarlayalım;

  • Harici temiz bir kapta benzin ve 2 zamanlı yağınızın karışımını yapınız ( Standart iki zamanlı yağlar için 1: 50 uygundur.  ) ITAL Süpermix Çift Yoğunluklu yağımızda 1:40 yeterlidir.
  • Zincir yağınızı hazne tam dolana kadar Doldurunuz.

Hazır olan motorumuz soğuk ise ilk çalıştırma adımlarını inceleyelim;

  • Emniyetimiz için ilk olarak Zincir frenini ileri doğru iterek Aktif hale getireceğiz ve Motorlu testeremizi çalıştırmadan önce mutlaka pala kılıfını çıkaracağız.
  • Motorlu testereyi çalıştırmak için düz bir zemin belirleyeceğiz, güvenliğimiz için de zincir ve palanın yere değmediğinden emin olacağız.
  • Daha sonra Aktif hale getirdiğimiz zincir frenini kendimize doğru iterek (Pasif duruma getirerek ) çalışmaya hazır hale getireceğiz.
  • Motorlu testeremizde Jikle mandalını kendimize doğru çekeceğiz (Aktif hale getiriyoruz ) ve daha sonra stop düğmesini 1 konumuna alacağız.
  • Jikle açıkken Starteri çekip ilk çalıştırma sesi (Motor sesi ) geldiği zaman, jikleyi tekrar kapatıp Starteri tekrar çekerek çalıştıracağız. TECHNO testeremizde yarım jikle özelliği bulunmaktadır. Jikleyi kapatıp çalıştırdığımızda motorlu testere yarım jikle çalışır, Gaza bastığınız zaman yarım jikleden düşer ve Normal Rölanti de çalışmaya devam eder.

ÖNEMLİ: Hazır olan motorlu testereniz sıcak durumda ise Anlatmış olduğumuz talimatları uygulayın,  Sadece Jikle açık olarak çalıştırmayınız.

EMNİYETLİ ÇALIŞTIRMA YÖNTEMİ

Emniyetli çalıştırma için Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Sol elinizle sol kolu tutun. Sağ ayağınızı arka koldan geçirerek testereyi yerde tutun. Sağ elinizle Starter kolunu çekin ve Starter kablosunu direnç hissedene kadar dışarı doğru çekin.(Starter mandalları devreye girdiğinde) İpi geri bırakmadan güçlü çekilecektir. Starter kablosunu hiçbir zaman elinize bağlamayın.